آیتول، سامانه خودروی من

استعلام و پیگیری کارت خودرو و سند خودرو

ساده‌ترین روش استعلام کارت و سند مالکیت خودرو به‌همراه مشاهده آخرین وضعیت صدور و ارسال آن

استعلام و پیگیری کارت و سند خودرو

هزینه استعلام و پیگیری کارت و سند خودرو 5,200 تومان است.لازم بذکراست که آیتول دخل و تصرفی درتعیین این هزینه ندارد.

شماره پلاک خود را وارد کنید

زمانی که خودرویی را می‌خرید، یکی از عوامل مهمی که باید به آن توجه کنید، کارت و سند خودرو است، به این خاطر که بدون آن نمی‌توانید ثابت کنید که این ماشین متعلق به شماست. اگر بعد از خرید اتومبیل، هنوز منتظر کارت خودروی خود هستید، بهتر است که وضعیت آن را پیگیری کنید.
آیتول امکان استعالم و پیگیری کارت و سند خودرو را در اختیار شما قرار داده تا از آخرین وضعیت صدور و ارسال کارت و سند اتومبیل خود مطلع شوید. برای استعالم تنها کافیست، تلفن همراه، کد ملی و شماره پالک مالک اصلی خودرو را وارد کرده تا اطلاعات کارت برای شما نمایش داده شود. هزینه استعالم 52,000 ریال است؛ این نکته هم یادآور شویم که آیتول دخل و تصرفی در تعیین این هزینه ندارد.

امکان دسترسی سریع
مشاهده جزئیات (وضعیت کارت و سند)
امکان ذخیره نتایج استعلام
پشتیبانی 24 ساعته

ضرورت داشتن سند مالکیت خودرو

اگر صاحب اتومبیلی هستید و کارت خودرو ندارید، به این معناست که انگار مالک خودرویی نیستید. درواقع وقتی ماشینی سند نداشته باشد، مالک آن مشخص نیست. همراه داشتن مدارکی مثل کارت و سند خودرو، بیمه شخص ثالث و گواهینامه اجباری است و اگر این مدارک را همراه خود نداشته باشید، جریمه‌های سنگینی به دنبال خواهد داشت.

استعلام وضعیت کارت و سند خودرو
دانلود اپلیکیشن:
پرداخت عوارض بدون توقف!

با دانلود اپلیکیشن آیتول و فعال کردن پرداخت خودکار، بدون نیاز به توقف، عوارض آزادراهی خود را پرداخت کنید.

استعلام وضعیت کارت و سند خودرو

کارت خودرو شامل چه مواردی است؟

همانطور که گفتیم کارت ماشین نشان‌دهنده مالک خودرو بوده و ماهیت آن برای نشان دادن مالکیت صاحب ماشین است. در این کارت اطلاعاتی نظیر شماره پلاک، شماره VIN خودرو، رنگ و مشخصات فنی، نوع و مدل خودرو و مشخصات مالک مثل کدملی، نام پدر و کدپستی درج می‌شوند.

آیتول؛ سریع‌ترین روش پیگیری کارت و سند خودرو

اگر در شرایطی قرار بگیرید که خودروی شما به هر علتی متوقف شود، پلیس حتما کارت ماشین را از شما مطالبه خواهد کرد و در صورتی که در این شرایط مدارک مهمی مثل کارت خودرو را همراه خود نداشته باشید، به دردسر می‌افتید. سرعت صدور این کارت هم زمان‌بر است و در زمان خرید تحویل شما داده نمی‌شود، چون باید مراحل قانونی خود را طی کند؛ سامانه آیتول امکان استعلام کارت و سند مالکیت خودرو را در اختیار تمام مالکان خودرو قرار داده تا بتوانید از آخرین وضعیت صدور و ارسال کارت و سند خودرو خود مطلع شوند.

استعلام وضعیت کارت و سند خودرو

سوالات متداول